RANDEVU AL

Tarih

RANDEVU AL

All On Four İmplant Tekniği

All on Four İmplant Tekniği, tamamen dişsiz olan hastalara uygulanan;  belirli açılarla çene kemiğine yerleştirilen 4 adet implant üzerine diş protezinin sabitlenmesini sağlayan cerrahi bir işlemdir.

Dişi olmayan ve yeterli kemik hacmine sahip hastalara 1 gün içerisinde tek seansta diş protezi yapılabilme imkanı sunar. Sabah dişsiz olarak gelen hasta implantları yerleştirip akşam geçici sabit diş protezlerine kavuşur. 3-4 aylık iyileşme sürecinden sonra  kalıcı sabit diş protezleri yapılır. Bu süre içerisinde hasta dişsiz kalmaz.

Hareketli protez kullanamayan hastalar için de uygundur.

All on Four tedavisi uygulanacak hastanın detaylı klinik  ve tomografik muayenesi yapıldıktan sonra BT- Bilgisayarlı Tomografi üzerinde titizlikle ölçümler yapılarak hastaya özel tedavi planlaması çıkarılır.

Hastanın planlamaya uygun şekilde implantları yerleştirildikten sonra aynı gün geçici diş protezi sabitlenerek işlem tamamlanır.
İşlem sonrasında başlayan iyileşme süreci içerisinde, diş implantlarına gelen yükün azaltılması amacıyla hastaların  çok sıcak ve sert besinler yememeleri, yumuşak yiyeceklerle beslenmeleri gerekir. 3-4 aylık süreç tamamlandıktan sonra yapılacak kalıcı sabit diş protezi ile hasta arzu ettiği şekilde normal besin tüketimine başlayabilir.