facebook

RANDEVU AL

RANDEVU AL

Dişleriniz için Tatilinizi Bölmeyin !

is

Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Nihat Tanfer, Diş dokusu bilgisayar ortamında oluşturulduğu için artık ölçü almaya gerek kalmıyor. CEREC tekniğinin iki önemli işlevi var. İlk olarak diş dolgularının tamamının üzerinde bloke edilmiş hazır porselenleri inley yani döküm dolgu şekline sokarak uygulama imkanı sunuyor. İkinci olarak özellikle ön dişler grubunda dişleri kesmeden, üzerine faset şeklinde kaplanmasını da sağlıyor.

Gülüş tasarımında dental kron kullanımı

Dental kuron, gülüş tasarımında hasar görmüş ya da çürük bir diş üzerine doğrudan uygulanan ince bir kaplamadır. Basit bir dolguyla kurtarılması mümkün olmayan diş kaybının önlenmesi, kök kanalı onarımı, tek bir eksik dişin tamamlanması için uygulanabilir. Dental kuronlar,  gülüş tasarımı ile diş estetiğinde iyileştirme yapmak için de kullanılabilir. Dişlerin boyutu, şekli ve rengi, seramik bir dental kuron ile geliştirilebilir ya da eski haline getirilebilir.

CAD/CAM (CEREC) tekniğiyle bir günde gülüş tasarımı

CAD/CAM (CEREC) tekniği iletek bir ziyarette dental kuronunuz hazırlanabilir. Bu teknikle dolgu veya kaplama yapılacak olan dişin, 3 boyutlu optik ölçümü bilgisayar kamerası ile yapılır ve dijital ortama aktarılır. CAD/CAM ile tek porselen kaplamalar, porselen inlay, onlay (dolgu), porselen köprüler ve laminalar bir günde yapılır.

Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Nihat Tanfer, Bir günde diş estetiğinde geçici protez kullanımına gerek olmaz. Bilgisayar ortamında ölçü alınabilme imkanıdır.  Bunun yanı sıra zengin materyal seçeneği sunması, metal kullanmadan porselen restorasyon yapılmasıdır.

 

 

WhatsApp Logo WhatsApp 7/24 ile iletişime geçmek için tıklayın.