facebook

RANDEVU AL

RANDEVU AL

Gülüş estetiğinde nelere dikkat etmeliyiz ?

cc

Ağız ile diş yapınızda gerekli olan değişikliklerin estetik ve fonksiyon açısından birleştirilerek en güzel gülümsemeye ulaşılması sağlanır.

Estetik diş tasarımı kimler için uygundur?

“Ön dişlerinizde form ve büyüklük açısından asimetri, boşluk (diastema) ya da dişlerinizde çapraşıklıklar ve/veya düzensizlikler varsa, dişlerinizin renginden memnun değilseniz veya daha önceden yapılan kuron, köprü veya dolgu gibi işlemlerin görüntüsü hoşunuza gitmiyor ve doğal görünmediğini düşünüyorsanız, fotoğraflarınızda ya da toplum içinde gülerken ağzınızı elinizle kapatma ihtiyacı duyuyorsanız siz de estetik diş hekimliği hizmeti veren bir doktordan destek alabilirsiniz.”

Gülüş tasarımında laminate vaneer uygulaması

“Laminate veneerler günümüz diş hekimliğinde diş dokusuna azami özen göstererek yapılan uygulamaların başında gelir. Laminate veneerler ince porselen tırnakçıklardır. Bu amaçla dişten ortalama 0,5 mm kalınlığında bir diş dokusu kaldırılır. Bunu takiben ağızdan alınan bir ölçü ile diş rengi, form ve diğer veriler teknisyene iletilir ve imal edilen bu ince tırnakçıklar özel yapıştırıcılarla dişe yapıştırılır. Güldüğünde diş eti çok görünenlere, diş şekil bozuklukları ve aralıklarını düzeltmede, bleaching ile giderilemeyen diş renkleşmelerinin tedavisinde, dişlerin yüzey aşınmalarında, kırık dişlerin yeniden yapılmasında kullanılır. Gülme hattını yeniden dizayn ederken laminate veneer sistemi estetik bir tedavi alternatifi olarak sunulabilir.”

Zirkonyum diş kaplaması nedir?

“Zirkonyum, diş hekimliğinin temel gereksinimleri olan estetik, sağlamlık, doku uyumu ve doğallık konularında en üst sıradadır. “Yalıtıcı özelliğiyle sıcak soğuk hassasiyeti gelişmez, ışığı geçirdiklerinden doğal diş yapısına çok benzer estetik görünür. Bu nedenle özellikle ön dişlerde zirkonyum tercih edilir. Sigara ve benzeri sebeplerden kaynaklanan lekelenmeleri ve diş taşı oluşumlarını minimuma indirir. Kahve, çay, sigara gibi dış etkenlerle renk değiştirmez. Ağızda tat bozukluğuna, diş eti problemlerine ve ağız kokusuna yol açmayan sağlıklı bir materyaldir. Alt yapıda kullanılan nikel gibi bazı metallere karşı oluşabilecek alerji riski zirkonyum alt yapılı porselenlerde yoktur.

Beyazlatma (Bleaching) uygulaması

“Dişlerde zaman içinde istenmeyen lekeler oluşur. Bu lekelerin birçok sebebi olabilir; yaşlılık, boyar madde içeren çay, kahve, kola, sigara gibi gıdaların sık tüketimi, travmalar ve gelişim çağında alınan antibiyotikler en belirgin sebeplerdendir. Diş hekimi tarafından klinikte uygulanan ve genellikle 45-50 dakika süren bir işlemdir. İşlem sırasında öncelikle diş etleriniz özel bir koruyucu maddeyle korunur, ardından dişlerinize beyazlatma jeli sürülür. Uygulanan özel bir ışın ile sürülen jelin aktive olması ve beyazlatma işlemini hızlandırması sağlanır. Tek seanslık bir uygulama sonrasında dişler ortalama 4-5 ton açılır.”

Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Nihat Tanfer “Hastalarımıza gülüş tasarımı yaparken yaş, cinsiyet, dudaklar, dişetleri, diş rengi, diş şekli, diş konumları, yüz şekli, ten rengi gibi konuları dikkate alır ve kişiye özel bir tedavi planı hazırlarız.”

 

WhatsApp Logo WhatsApp 7/24 ile iletişime geçmek için tıklayın.