facebook

RANDEVU AL

RANDEVU AL

Önemli Bilgilendirme

Son zamanlarda en son teknoloji kemik rejenerasyonu sistemi adı altında Bon’Lamina Tekniği yapıldığını duymaktayız. Hatta Türkiye’de Box Teknik uygulamasını yaptığını söyleyen başka klinikler de bulunmaktadır. Box Teknik Türkiye’de sadece Tanfer Klinik uzmanlığıyla uygulanmaktadır.

Box Tekniğin Bon’lamina tekniğine göre bir çok avantajı vardır. 

Birincisi Box teknikte hastanın çene kemiğinin başka bölgelerinden, kaburgalarından veya kalçasından kemik ALINMAMAKTADIR.

İkincisi Box Teknik bünyesinde kullanılan PLA  dokuyla uyumlu “polilaktik asit plakaları” özel bir yöntem ile çene kemiğine yerleştirilir.Bu plakalar kesinlikle DOMUZ ürünü içermemektedir .İnek, dana, sığır ya da at hayvan kemiklerinden elde edilen ve kemik bankalarından temin edilen kemik grefti ile yapılandırılır. Bon’Lamina Tekniğinde ise Domuz kaynaklı kolajen membran kullanılmaktadır.

Üçüncüsü Box Teknikte bazı hastalarda 6 ay bekleme süresi yeterli olmaktadır. Bon’Lamina Tekniğinde ise büyüme hormonlarının yan etkileri bulunmaktadır. Bu sebeple hem domuz içermesi hem de büyüme hormonlarının yan etkileri sebebiyle Bon’Lamina uygulaması kliniğimizde TERCİH EDİLMEMEKTEDİR

BÜYÜME HORMONUNUN OLASI YAN ETKİLERİ

 

  • Eklem ağrıları ve iltihaplanmaları
  • Şiddetli Baş Ağrısı
  • Damar Sertleşmesi
  • Kan Basıncında Artış
  • Karpal Tünel Sendromu

 

 

WhatsApp Logo WhatsApp 7/24 ile iletişime geçmek için tıklayın.